Tradycyjne potrawy inaczej...

DOMOWA MIELONKADOMOWA MIELONKA To kolejne rozwiązanie mające zastąpić wędliny, z powodu konserwantów (azotyn sodu, sól peklowa, glutaminiam sodu). Robię samodzielnie pasztety, kiełbasę białą, piekę mięsa i kotleciki… Lubiłam też kiedyś bardzo mielonki, które są w sprzedaży, szczególnie przysmak angielski. Szukałam w Internecie przepisów, które by mi pomogły w przygotowaniu takiego przysmaku. Znalazłam różne, dokonałam modyfikacji i na zasadzie prób i błędów powstała ta pyszna mieloneczka, mniam, mniam...:-) DOMOWA MIELONKASKŁADNIKI:

1,3 kg mięsa (karkówka, cielęcina, wołowina), 4 ząbki czosnku, sól, 4 łyżki żelatyny (ta, która jest do zimnej wody), 250 ml wody, pieprz naturalny. 


n/z: Pierwszy etap przygotowywania mielonki z mięs: karczek, szynka… WYKONANIE:

Mięso mielimy + czosnek przeciśnięty przez praskę + sól + pieprz + żelatynę + zimną wodę – dokładnie wszystko mieszamy – wkładamy do słoików – pasteryzujemy 50 minut  – po tym czasie słoiki zostawiamy w garnku aż do ostygnięcia. n/z: mielonka już w słoiczkach UWAGA:

* najlepsze są słoiczki takie małe jak na zdjęciu i szerokie lub większe ale też szerokie, lepiej kroi się w plastry,

* jeśli chcemy uzyskać smak zbliżony do "angielskiego przysmaku", dodajmy też "Warzywnej posypki" ( https://www.facebook.com/photo.php?fbid=885597171499690&set=oa.1397651317217445&type=3&theater )

  n/z: mielonka w słoiczkach gotowa do jedzenia 

PRZECHOWYWANIE:

*przechowuję w lodówce n/z: zapasy przechowuję w lodówce PODAWAĆ:

* tak jak wszystkie wędliny. n/z: na śniadanie kanapka posmarowana majonezem, obłożona czosnkiem i
mielonką, a do tego jaglotto 

Mielonka jest smaczna. Pięknie pachnie, otoczona jest smakowitą galaretką. Można ją pokroić w plastry i podać na półmisku tak jak i inne wędliny. Ja ją uwielbiam, uwielbia ją cała rodzina… Zresztą, jak się zacznie jeść swoje wyroby to te sklepowe śmierdzą mi… i już!
n/z: zapasy 

przepisy kulinarne Serwis kulinarny - Katalog Smaków
(function(d, s, id) {var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) return; js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "//connect.facebook.net/pl_PL/sdk.js#xfbml=1&appId=212341158795325&version=v2.3"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs);}(document, 'script', 'facebook-jssdk'));